Haberler

KAPADOKYA KIRMIZI TUR

Hareket Saati 09.30 sabah Uçhisar Uçhisar Kale Altı Panorama – Cevizli O Ağacın Altı- Göreme Panorama Göreme Açıkhava Müzesi Aşk Vadisi Avanos – Öğle yemeği Avanos Seramik Yapımı Gösterisi. Paşabağ Peri Bacaları Devrent Ürgüp Üç Güzeller Kızılvadi gün batımı

 

Sabah 9.30 da başlayan bu tur neredeyse tüm gününüzü alabiliyor. Turumuzun ilk durağı heybetli Uçhisar Kalesinin eteklerinde yer alan Cevizli Vadisi Panorama noktası. Bölgenin en büyük peri bacası olan Uçhisar Kalesini etrafını saran diğer irili ufaklı peri bacaları ile beraber seyretmekten ve fotoğraflamaktan çok zevk alacaksınız. 

Göremeye doğru akarken güvercinlik vadisine yukarıdan bakan bir başka muhteşem panorama noktasındayız. Alışveriş yapabilir ya da harika fotoğraflar çekmeye devam edebilirsiniz. Turumuz içerisinde bir çok Bizans kiliselerinin ünlü Göreme Açık Hava Müzesini ziyaretle devam ediyor.

Müzede Kapadokya’da  11. yüzyıldan kalma çok iyi korunmuş freskleri görme fırsatına sahip olacaksın. Beyaz Vadi olarak ta adlandırılan Aşk Vadisinin kendine özgü peri bacaları vardır. Yine benzersiz bir panorama alanındayız. 

Avanos’ta yöresel bir öğle yemeğinin ardından Kızılırmak çamurundan çömlek yapma geleneğini görmek ve çömlek yapımına katılmak için ilçedeki bir çömlek atelyesine gideriz. Avanostan sonra, kısa bir sürüşün ardından, Keşişlerin yaşadığı yer olarak bilinen Paşağına(Monks vadisi olarak ta bilinir) ulaşırız.

Eski yaşam alanlarını, bunun yanı sıra üç başlı olanlarda dahil olmak üzere büyüleyici peri bacalarını ziyaret ederiz! Sonra da Ürgüp yoluna düşeriz. Deve şekilli kaya oluşumları da dahil olmak üzere ilginç oluşumların yer aldığı Devrent Vadisindeyiz.  Sonraki göz alıcı durağımız Ürgüp peri bacası ailesi; “Üçgüzeller”. Anne, baba ve çocuk peri bacaları kapadokya’da çok ünlüdür.

Peşpeşe yaşanan bu  güzelliklerin ardından pusulamız güneş ışıklarının kızıla boyadığğı Kızılvadi’ye döner. Rüya gibi geçen bu güzel günü güneşi selamlayarak tamamlarız.

Artık otelinize dönme zamanı.