Haberler

AT TURU

“Güzel Atlar Diyarı” olarak bilinen Kapadokya’yı at sırtında keşfetmek çok güzle bir fikirdir. Gerçek Türk Kovboyları eşliğinde Göreme ve çevresini Anadolu ve Arap atları ile bu benzersiz yeryüzü şekillerini keşfedin.

 
Misafirler genelde 2-4 saatlik at turunu tercih ederler. Ancak isterseniz tüm gün sürecek turu da tercih edebilirsiniz.
 
At turunda; Kılıçlar vadisi, Meskendir Vadisi, Rose Valley, Aşk Vadisi, Zemi Valley ve Güvercinlik Vadisi gibi Kapadokya’nın en güzel vadilerini yakından görürsünüz. Her güzergahta farklı yapılardaki peri bacalarına rastlarsınız.
 
2 ya da 4 saatlik turda en az 2 kişi olmalıdır. Mutlaka rehber olacağından 1 kişili tur mümkün görünmemektedir.
 
Klasik zamanlamaların dışında guruba özel tur planlaması ve ücreti belirlenebilir. Kapadokya’da at turu yapmak için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
 
Atı harekete geçirmek, sağa sola yönlendirmek için binicilik deneyimi her zaman tercih edilir. Ancak herhangi bir deneyiminiz olmasa da tur rehberi size atı nası kontrol edeceğiniz konusunda kısa bir eğitim verir. Sürüş sırasında karşılaşabileceğiniz durumlarda da size yardımcı olur. Hazırlanma aşamasında kendinize uygun bir kask edinirsiniz.
 
Güzergah ve mevsim gerekliliklerine göre uygun bir ceket veya mont bulundurmanız aynı zamanda düz ve kaba olmayan bir ayakkabı giymeniz tavsiye edilir.